language English

Vragen? Ons team helpt graag. info@extralingo.com

21-03-2018 door Linda

Welkom bij Extralingo Cribs! Eh, Schools! Elke maand op onze blog hebben we een goed gesprek met een medewerker van een van de scholen op ons platform. Via Skype, of - als we geluk hebben - met een bezoekje. In deze aflevering spreken we met Lea Lateuliere die is geboren en getogen in Biarritz en nu twee jaar op taalschool France Langue Biarritz werkt. Leá is verliefd op het romantische schoolgebouw waar ze het geluk heeft om in te mogen werken. "Wanneer je op onze school aankomt, snap je gelijk wat ik bedoel. De spierwitte Baskische villa ademt een romantische sfeer. Het is alsof je een Franse film binnenloopt.

Schoolfeiten France Langue Biarritz
Bestaat sinds?                   2009
Wie werken er?
               3 mensen op de administratie, 17 taaldocenten (in het hoogseizoen)
Hoe veel klaslokalen?
       3 in de winter, 9 in de zomer
Het beste van de school?  De relaxte surf sfeer

Dus, Lea, je bent een grote fan van het schoolgebouw. Neem ons mee op een denkbeeldige trip in de school.

Graag! Oké, we komen bij de school aan en zien een typisch wit Baskische villa. Luiken bedekken de ramen op dagen dat het warm en zonnig is en geven het pand een romantische sfeer. Het is een oud, maar goed onderhouden gebouw dat vroeger als gezinswoning diende. Het staat in een prachtige straat laan met veel bomen. Met vijf minuten lopen vanaf de school sta je met je voeten in de zee. Veel mensen surfen daar. Terug naar de school zelf. Rondom het huis is een mooie tuin met een veranda, een terras, een grote boom en een zwembad. Wanneer je de voordeur binnengaat, zie je dat alle kamers licht en ruim zijn. In totaal zijn er zeven klaslokalen. In de grote woonkamer op de begane grond zie je het werkbureau van mij en mijn collega's, een comfortabele bank, een houten tafel en een koffiezetapparaat. Het ziet er allemaal heel huiselijk uit.

Naast het idyllische schoolgebouw, wat maakt de school nog meer anders dan andere Franse taalscholen?

Het feit dat we een officieel examencentrum zijn. France Langue is een grotere keten waar wij, als France Langue Biarritz, deel van uitmaken. Dit maakt dat onze school gecertificeerd is en super professioneel werkt. Het betekent ook dat, met betrekking tot onze lessen, cursussen en methode: we niet gewoon kunnen doen wat we willen doen maar ons moeten houden aan een programma dat regelmatig wordt gecontroleerd. Dit waarborgt onze kwaliteit. Verder hebben we hele leuke appartementen in de school waar studenten kunnen verblijven.

Wat is het aan Biarritz dat het zoveel mensen trekt?

Er is een reden dat ik deze stad nooit heb verlaten. Biarritz is een oud vissersdorpje dat eigenlijk vrij klein is. Alles wat we hebben grenst aan de ene kant aan de zee en aan de andere kant aan de bergen. Vanwege de goede branding komen veel surf-liefhebbers hier in de zomer naartoe. Dan wordt het druk en levendig in de stad. Dit zorgt ervoor dat er altijd een geweldige sfeer heerst. Tijdens de winter hangt er in het dorp een familiale sfeer: de stad is rustig en de natuur is prachtig, een ideaal klimaat voor een taalcursus en om nieuwe energie op te doen. Tijdens de zomer komt Biarritz in de zonnige sferen en trekt het mensen met een liefde voor de zee en de oceaan die 's avonds graag de bruisende stad in gaan. Daarnaast heeft Biarritz een prachtig oud stadscentrum met prachtige architectuur. Ik beloof je, deze stad zal je hart stelen. Er hangt altijd een ontspannen vriendelijkheid.

Hoe ziet een werkdag er voor jou uit bij France Langue Biarritz?

Het bureau van mij en mijn 2 collega's bevindt zich midden in de woonkamer van de school. Dat is fijn, daardoor hangt er is altijd een ontspannen maar levendige sfeer en maak ik regelmatig een praatje met de studenten. En ze kunnen me daardoor op elk moment vragen waar ze de beste fietsen kunnen huren, haha. Wat ik de hele dag doe, is contact houden met de gastgezinnen waar onze studenten wonen en op zoeken naar nieuwe gastgezinnen. Ik bel elke dag met de gastgezinnen waar studenten verblijven. Gewoon om te checken en te kletsen. Daarnaast check ik elke week alles wat er te doen is in Biarritz voor de activiteiten die we organiseren. We hebben acht activiteiten per week en er zijn altijd surflessen en golf- en yogalessen. Daarnaast varieert het programma heel erg, van bezoeken aan de opera tot dans- en diner gelegenheden.

Wat voor studenten komen er naar Langue School Biarritz?

Veel verschillende. Van oudere mensen tot jongeren en jongvolwassenen. Hangt een beetje af van de tijd van het jaar. Bijna al onze studenten hebben gemeen dat ze van het strand houden. Sommige mensen willen Frans leren vanwege hun studie, anderen vanwege hun baan en weer anderen gewoon omdat ze het leuk vinden om een nieuwe taal te leren.

Last but not least: wat is volgens jou het best bewaarde geheim in Biarritz?

Mijn favoriete plek is een uitkijkpunt bij La Côte des Basques, op slechts honderd stappen verwijderd van de school. Vanaf hier heb je een overzicht over zowel de prachtige bergen en de oceaan. Ik kom hier minstens één keer per week. Mijn favoriete restaurant is Le Comptoir du Foie Gras. Dit is een gezellig ontmoetingsplek die transformeert van een winkel met potten foie gras overdag naar een lokale tapasbar met goede wijnen in de avond. Het ligt aan het centrale marktplein van Biarritz, waar ook veel andere restaurants te vinden zijn. Overdag kan je daar de beste lokale vis op de markt kopen en 's avonds komen zowel inwoners als toeristen hier om uit te gaan en te genieten van drankjes en eten.

Liever Frans leren in Parijs, Bordeaux, Montpellier of een andere Franse stad? Bekijk alle andere taalscholen in Frankrijk hier. 

Terug naar alle artikelen
close
close

Bespaar tot wel 20%

Boek via Extralingo en betaal minder dan bij de taalschool zelf. Wij hebben voor jou de beste afspraken gemaakt, waardoor je direct geld bespaart. Je krijgt precies hetzelfde, maar dan voor minder. Bespaar al snel tientallen euro's!

close

Gratis annuleren

Bij Extralingo kun je jouw taalreis altijd gratis annuleren en wijzigen tot zes weken voor aankomst, onafhankelijk van de cursus die je boekt.

close

Gecertificeerde scholen

Wij werken uitsluitend met gecertificeerde taalscholen van hoge kwaliteit. Je bent er dus altijd zeker van dat je taallessen van hoge kwaliteit krijgt.

close

Ontdek wat jouw taalniveau is

 

A1

A2

hearing Je begrijpt… • Enkele woorden en basis-zinnen • Veel gebruikte woorden en zinnen
supervisor_account Je kunt… • Jezelf kort voorstellen
• Op sommige simpele vragen antwoord geven
• Jezelf (kort) voorstellen
• Antwoord geven op simpele vragen
mode_edit Je kunt… • Eenvoudige formulieren invullen • Korte notities maken
• Een heel simpele persoonlijk mail schrijven
 

B1

B2

hearing  
Je begrijpt… • De rode draad van een verhaal • Verschillende meningen • Meestal het gehele verhaal
supervisor_account Je kunt… • Onvoorbereid praten over alledaagse onderwerpen
• Globaal ervaringen en indrukken opschrijven
• Redelijk goed praten met locals
• Duidelijk je mening geven en onderbouwen
mode_edit Je kunt… • Globaal ervaringen en indrukken opschrijven • Gedetailleerd ervaringen en indrukken opschrijven
 

C1

C2

hearing Je begrijpt… • Complexe verhalen en meningen • Literaire en academische teksten
supervisor_account Je kunt… • Zonder moeite meedoen met uiteenlopende conversaties • Complexe conversaties en discussies voeren
mode_edit Je kunt… • Een uitgebreide tekst schrijven
• Gedetailleerd situaties op papier zetten
• Een essay of betoog schrijven
• Complexe woorden gebruiken in je beschrijvingen

Wanneer je nog helemaal geen voorkennis hebt van een taal, dan word je een volledige beginner genoemd. Waneer je al wel een klein beetje kennis hebt, kun je niveau A1 kiezen.

Sluit venster